بهترین دوره آموزش IELTS در کوتاهترین زمان+ آزمون ماک آیلتس

بهترین دوره آموزش IELTS در کوتاهترین زمان+ آزمون ماک آیلتس

آزمون آیلتس ( IELTS ) یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در دنیا است که در بسیاری از کشورها و دانشگاه‌های دنیا دارای اعتبار است. همیشه وقتی اسم آزمون آیلتس را می‌شونیم ناخودآگاه یاد مهاجرت کاری یا تحصیلی میافتیم. زیرا اولین شرط برای مهارجرت تحصیلی و کاری، قبولی در آزمون آیلتس است.

شما میتوانید برای ثبت نام دوره آیلتس در کرج و دوره آیلتس در تهران به صفحات مربوط به هر کدام سر بزنید.

برای اینکه بتوانید در این آزمون نمره قابل قبولی بگیرید باید در دوره آیلتس شرکت کنید و تمرینات روزمره زبان انگلیسی را انجام دهید تا به مرور بتوانید به راحتی زبان انگلیسی را صحبت کنید. این آزمون حدودا در 110 کشور جهان برگزار می‌شود. پس از گذراندن دوره آیلتس و قبول شدن در این آزمون به راحتی می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.

دوره آیلتس

یکی از نیازهای مهم و اساسی برای زندگی در یک کشور خارجی زبان، داشتن مدرک آیلتس است که پس از قبولی در آزمون آیلتس بدست می‌آورید. معمولا شرکت‌های بین المللی از این موضوع اطلاع دارند و نیروهای خود را به یادگیری زبان و شرکت در دوره IELTS و گرفتن مدرک آیلتس IELTS تشویق می‌کنند.

همچنین در بسیاری از شرکت‌ها، داشتن مهارت زبان انگلیسی در زمان استخدام، یک مزیت محسوب می‌شود. زیرا نیروهایی که دارای مهارت زبان انگلیسی یا مدرک آیلتس هستند، می‌توانند در کارهای مربوط به بازاریابی خارجی، کمک فراوانی به آن شرکت کنند.

از طرفی دیگر، اگر قصد دارید زندگی خود را در یک کشور انگلیسی زبان ادامه دهید، سعی کنید قبل از هرچیزی در دوره IELTS شرکت کمید و زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و مدرک آیلتس را حتما بگیرید تا بتوانید کارهای خود را به راحتی انجام دهید.

سیستم نمره دهی آزمون آیلتس از 0 تا 9 محاسبه می‌شود. درواقع هیچ نمره‌ای به عنوان نمره‌ی حداقلی و نمره قبولی در نظر گرفته نشده است و معیار ثابتی وجود ندارد. اما معمولا در اکثر دانشگاه‌های معتبر خارجی نمره 6 به بالاتر را قبول دارند. به همین علت شما پس از شرکت در دوره آیلتس باید تمام تلاش خود را بکنید تا حداقل نمره 6 را بدست آورید.

البته این را در نظر بگیرید که با نمره کمتر از 6 هم می‌توانید در دانشگاه خارجی وارد شوید. اما هرچه نمره شما بالاتر باشد، فرصت‌های بهتری نصیب شما می‌شود. به همین علت سعی کنید در طول دوره آیلتس با اساتید خود مشورت کنید و برنامه ریزی خوبی داشته باشید تا بتوانید در آزمون IELTS نمره خوبی بگیرید و بتوانید در دانشگاه‌های خوبی وارد شوید.

مهمترین مزیت دوره آموز آیلتس، گرفتن نمره بالا در آزمون آیلتس میباشد و نمره بالا باعث میشود که شانس خود را برای پذیرفته شدن در محیط کاری بین‌المللی افزایش دهید و بتوانید پیشنهادات خوبی برای ادامه کار و زندگی شخصی خود دریافت کنید. ضمن اینکه دوره IELTS به شما کمک میکند تا از تخفیف‌های تحصیلی و کاری برخوردار شوید و داشستن نمره بالا در آزمون آیلتس، شانس شما را برای دریافت این تخفیف‌ها افزایش میدهد.

یکی دیگر از مزیت‌های دوره IELTS افزایش احتمال ارتقا در محیط های کاری و همچنین، افزایش احتمال دریافت حقوق بالاتر میباشد. در کل با توجه به موارد گفته شده میتوان دریافت که داشتن مدرک آیلتس به شما کمک میکند تا کیفیت زندگی خود را افزایش دهید و از شرایط بهتری برای مهاجرت کاری یا تحصیلی برخوردار شوید.

دوره آموزش زبان آیلتس

دوره IELTS به شما کمک می‌کند که با کمک گرفتن از اساتید متخصص در زمینه آموزش آیلتس، نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید و در سریع‌ترین زمان مشکلات خود را برطرف کنید و در آزمون آیلتس نمره‌ی خوبی بگیرید.

همچنین گذراندن دوره آموزش زبان آیلتس در کوتاه مدت و گرفتن مدرک آیلتس در زمان کم، بستگی به توانایی و شرایط خودتان دارد. برای مثال باید در یک دوره آیلتس شرکت کنید و بتوانید با کمک اساتید و طبق برنامه‌ای که برایتان در نظر گرفته شده، پیش بروید. همچنین حتما در کنار دوره آموزش آیلتس، روزانه وقت زیادی را صرف تمرین زبان انگلیسی کنید. البته این را در نظر داشته باشید که تمرینات شما باید در راستای آموزشی باشد که در دوره آیلتس به شما داده می‌شود و از انجام تمرینات اضافه‌ای که به درد شما نمیخورد شدیدا خودداری کنید. بهتر است که در این زمینه حتما با اساتید خود مشورت و همکاری کنید و قبل از انجام هرگونه تمرین و آموزش اضافه، حتما اساتید خود را در جریان آن‌ها قرار دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

مثلا باید بطور مداوم فیلم‌های زبان انگلیسی ببینید تا بتوانید گوش خود را به این زبان عادت دهید. یکی دیگر از کارهای مهمی که در دوره آموزش زبان آیلتس به شما کمک میکند، خواندن متن انگلیسی است. سعی کنید زمانی از روز را صرف خواندن متون انگلیسی کنید و سعی کنید به دنبال ترجمه آن بگردید.

همچنین باید کارهای روزمره خود را به زبان انگلیسی برای خود توضیح دهید. علاوه بر این باید برنامه روزانه خود را با زبان انگلیسی برای خود بنویسید و این کارها را هرروز تمرین کنید تا بتوانید در مدت کم به زبان انگلیسی عادت کنید و خود را برای آزمون آیلتس آماده کنید و نمره قابل قبولی در این آزمون بگیرید.

این را درنظر داشته باشید که اصلا برای این آزمون عجله نکنید و اگر احساس میکنید که آمادگی لازم را برای آزمون آیلتس ندارید، اصلا ثبت نام نکنید. زیرا در اینصورت تنها پول خود را هدر داده‌اید. پس سعی کنید خود را تحت فشار نذارید و با خیال راحت مسیر آموزشی خود را ادامه دهید.

آزمون اصلی آیلتس

بطور کلی آزمون اصلی آیلتس به دو صورت انجام می‌شود: 1- آکادمیک  2- عمومی

اما هرکدام از این آزمون‌ها به 4 بخش تقسیم می‌شوند:1- شنیداری – 2- خواندن – 3- نوشتن – 4 صحبت کردن

 شما با توجه به هدفی که دارید، باید یکی را انتخاب کنید. برای مثال، اگر هدفتان از مهاجرت ادامه تحصیل است، باید در آزمون آکادمیک شرکت کنید. زیرا بسیاری از دانشگاه‌ها و کالج‌ها برای پذیرش دانشجویان خود، نتایج این آزمون ارزیابی میکنند. درواقع آزمون آکادمیک، به گونه‌ای است که استعداد شما را در درک مطالب تحصیلی ارزیابی میکند.

 اما اگر هدفتان از مهاجرت کار باشد، باید در آزمون عمومی شرکت کنید و به آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مهاجرت بپردازید. شرایط این آزمون به گونه‌ای است که بیشتر بر روی مطالب روزمره و کاری تاکید دارد و توانایی شما را در انجام کارهای روزمره میسنجد. اشخاصی که قصد مهاجرت به استرالیا و نیوزیلند یا کانادا را دارند، باید حتما مدرک آیلتس عمومی را داشته باشند.

آزمون ماک آیلتس

آزمون ماک آیلتس به نوعی آزمون آزمایشی است که داوطلبان میتوانند قبل از آزمون اصلی آیلتس و بهترین روشی است که داوطلبان می‌توانند با هزینه‌ی کم، به خوبی خودشان را ارزیابی کنند و سطح خود را بسنجند. بهتر است که پس از گذراندن دوره آموزش آیلتس و یادگیری مفاهیم آزمون آیلتس در آزمون ماک آیلتس شرکت کنید تا بتوانید سطح خود را بسنجید. با توجه به اینکه آزمون آیلتس هزینه زیادی دارد و احتمال موفق نشدن در آن وجود دارد. پس می‌توان گفت که حضور در آزمون ماک آیلتس روش خوبی است تا قبل از آزمون اصلی، خودتان را مورد ارزیابی قرار بدهید.

آزمون ماک آیلتس با همان شرایط و جدیت آزمون آیلتس برگزار می‌شود و شما میتوانید به خوبی خود را در شرایط امتحان اصلی قرار دهید و استرس خود را کم کنید و در امتحان اصلی با اعتماد به نفس و آرامش خوبی نتیجه دلخواه را بگیرید.

سوالات متداول درباره آیلتس

تافل معتبرتر است یا آیلتس؟

نتیجه و پذیرش هر دو نمرات تافل و آیلتس به طور گسترده‌ای به‌عنوان مدرک مهارت انگلیسی در سراسر جهان پذیرفته شده‌اند. نمرات آزمون آیلتس توسط بیش از 9000 مؤسسه در بیش از 140 کشور از جمله ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، کانادا و نیوزلند پذیرفته می‌شود و همچنین نمرات تافل در بیش از 11000 دانشگاه از 150 کشور از جمله ایالات متحده، انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، فرانسه و آلمان پذیرفته می‌شود.

نمره ایلتس تا چند است؟

نمره آزمون آیلتس از 0 تا 9 محاسبه می‌شود. اما هیچ معیار ثابتی برای نمره خوب یا بد وجود ندارد. در برخی از دانشگاه‌ها نمره‌ی 6 به بالاتر را معیار ی برای قبولی قرار میدهند. اما در برخی دیگر از دانشگاه‌ها با نمره‌ی کمتر از 6  هم میتوانید پذیرفته شوید. اما برای ورود به دانشگاه‌های معتبر باید حاقل نمره‌ی 6 را کسب کنید. برای مشاوره و ورود به دوره آموزش آیلتس میتوانید با اساتید جردوی در تماس باشید و با برنامه ریزی دقیق برای آزمون آیلتس آماده شوید.

آیا ازمون آیلتس محدودیت سنی دارد؟

بله. محدودیت سنی برای ورود به آزمون آیلتس حداقل 16 سال است. اما محدودیت حداکثری وجود ندارد. یعنی در سنین پیری هم میتوانید برای این آزمون اقدام کنید. اما بهتر است که قبل از اینکه سنتان بالاتر برود در دوره آموزش آیلتس شرکت کنید تا بتوانید در آزمون آیلتس نمره خوبی بگیرید.

آیا آزمون آیلتس نمره منفی دارد؟

خیر. خبر خوب این است که سیستم نمره دهی آزمون آیلتس به گونه‌ای طراحی شده است که نمره‌ی منفی نخواهد داشت. یعنی شما حتی اگر همه‌ی سوالات را اشتباه جواب دهید، بازهم نمره منفی کسب نمیکنید. شما میتوانید با حضور در دوره IELTS با شرایط آزمون آشنا شوید و با استرس و نگرانی کمتری وارد آزمون شوید.

آیا آزمون آیلتس تاریخ انقضا دارد؟

بله. مدرک آیلتس تنها تا 2سال اعتبار دارد. یعنی اگر شما در آزمون آیلتس نمره‌ی خوبی گرفته باشید، تنها تا 2 سال فرصت دارید که آن را به یک مکان رسمی و معتبر ارائه دهید. البته برای مکان‌های غیر رسمی هم می‌توانید برای نشان دادن سطح دانش خود، آن را ارائه دهید اما برای مکان‌های رسمی، بعد از 2 سال نمیتوانید از آن استفاده کنید.

چگونه در مدت کوتاهی IELTS بگیرم؟

قبل از هرچیز باید با ساختار آزمون آیلتس آشنا شوید. این آزمون شامل چهار بخش اصلی است که عبارتند از: شنیداری، خواندن، نوشتن و مکالمه. هر بخش از آزمون، مهارت‌های مختلفی را از شما می‌خواهد و باید برای هر بخش به طور جداگانه تمرین کنید. حضور در دوره  IELTS به شما کمک میکند که مباحث را کاملا اصولی و مطابق با نیاز موسسه‌های خارجی یاد بگیرید و با مشاوره با اساتید برتر در زمینه آموزش IELTS بتوانید مباحث را سریعتر و بهتر یاد بگیرید و در مدت کوتاهی در آزمون موفق شوید.

  • تمرین روزانه و مداوم بسیار مهم است و باید به مدت حداقل یک ماه به تمرینات خود ادامه دهید.
  • برای تمرین در هر بخش، از منابع مختلفی استفاده کنید تا مهارت‌های مختلف خود را بهبود دهید.
  • در هنگام تمرین، به موضوعات مختلف توجه کنید تا با موضوعات مختلفی آشنا شوید و بتوانید در آزمون بهتر عمل کنید.
  • همیشه تمرینات خود را با دقت و تمرکز انجام دهید و از تمرینات سطح پایین‌تر شروع کنید و به تدریج به سطح بالاتر بروید.

با حضور در دوره  IELTS و انجام تمرین مداوم و استفاده از منابع مختلف، می‌توانید در مدت کوتاهی آیلتس را بگیرید. همچنین، باید به این نکته توجه داشت که هر فردی می‌تواند با تمرین و تلاش، به نتایج مطلوب در آزمون آیلتس برسد.

آیلتس یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه‌ها و مهاجرت به کشورهای خارجی است. این آزمون به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم می‌شود و برای کسانی که می‌خواهند به کشورهای انگلیسی ‌زبان مهاجرت کنند، بسیار مهم است. اما برای گرفتن نمره مطلوب در این آزمون، حضور در دوره آیلتس و کمک گرفتن از یک متخصص در زمینه آموزش دوره IELTS کمک زیادی به شما میکند.

سریعترین راه گرفتن مدرک آیلتس چیست؟

بهترین و سریعترین راه برای گرفتن مدرک آیلتس این است که خود را مدام در محیط خارجی قرار دهید. یعنی سعی کنید به آموزشگاه زبان بروید و دوره آموزش آیلتس را ثبت نام کنید تا با برنامه و زمان‌بندی دقیق بتوانید بهتر به هدفتان برسید. همچنین در کنار دوره آیلتس سعی کنید حتما کتاب‌های زبان انگلیسی بخوانید، موزیک‌های خارجی گوش دهید، فیلم‌های زبان خارجی را ببینید و برنامه روزانه خود را با زبان انگلیسی بنویسید و آن را در طول روز چندیم مرتبه مرور کنید تا به این زبان عادت کنید و سریعتر دوره IELTS را با موفقیت طی کنید و در آزمون موفق شوید.

مدت زمان آمادگی برای آیلتس؟

مدت زمان آمادگی برای آزمون آیلتس به شرایط شما بستگی دارد. مثلا هرچه بیشتر برای تمرینات دوره IELTS وقت بذارید قطعا سریعتر و بهتر نتیجه میگیرید. اما هرچه کمتر وقت بذارید، دیرتر به هدفتان میرسید. اما به طور معمول حداقل 6 ماه نیاز هست تا شما به شرایط مناسب برای آزمون آیلتس برسید.

آیا آیلتس سخت است؟

معمولا یادگیری و صحبت کردن یک زبان جدید همیشه سخت است. اما شما میتوانید با شرکت در دوره آیلتس آموزشگاه زبان جردوی و مشاوره با اساتید مجرب و متخصص و داشتن یک برنامه خوب و دقیق، به سادگی خود را برای آزمون آیلتس آماده کنید و هیچ گونه استرسی نداشته باشید.

برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟

همانطور که گفتیم، داشتن یک مشاور خوب کمک زیادی در دوره IELTS به شما میکند و باعث میشود که از مسیر آموزشی لذت ببرید. موسسه زبان جردوی با بیش از 20 سال سابقه آموزش زبان انگلیسی و کسب تندیس مدیریت مشتری مداری و رضایتمندی مشتری از نهاد ریاست جمهوری، آماده است تا مشاوره لازم را برای شرکت در دوره آیلتس به شما بدهد و شما را در این مسیر همراهی کند.

چه کتاب‌هایی برای آیلتس بخوانیم؟

معمولا آموزشگاه‌های زبان انگلیسی با توجه به متدی که برای دوره آیلتس دارند، کتاب‌های متفاوتی ارائه میدهند که در بسیاری از مواقع کتاب‌های معرفی شده در هر آموزشگاهی، با دیگر آموزشگاه‌ها متفاوت است. به همین دلیل شما پس از ثبت نام در دوره آیلتس، متناسب با آموزشی که دنبال میکنید، کتاب‌های خود را تهیه کنید.