نمره قبولی دوره ILETS

نمره قبولی دوره ILETS + حداقل نمره قبولی در آیلتس

آزمون آیلتس نمره قبولی ثابتی ندارد و نمره آن به طور کلی بین 0 تا 9 است. با این حال، برای پذیرش در دانشگاه‌های خارجی، معمولا به نمره آیلتس 6 و یا بالاتر نیاز دارید. این دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو، حداقل نمره آیلتس و نمره مورد نیاز برای هر بخش آزمون را تعیین می‌کنند. نمره 1 در بخش اسپیکینگ کمترین نمره قابل قبول است.

با نمره 5.5 آیلتس می‌توانید در دانشگاه‌های رتبه A پذیرفته شوید. اما این نمره برای دریافت بورسیه کافی نیست. زیرا برای دریافت بورسیه و پذیرش در دانشگاه‌های خوب، به نمره آیلتس 6 و یا بالاتر نیاز دارید. نمره 6.5 آیلتس نشان‌دهنده‌ی متقاضی شایسته بودن است. اما نمره خوب بین 7 تا 7.5 است.

حداقل نمره آیلتس برای دانشگاه‌های برتر

برای اپلای در دانشگاه‌های برتر به حداقل نمره آیلتس 7 نیاز دارید. دانشگاه‌های برتر در ایالات متحده مانند هاروارد و استنفورد نمره 7 و یا بالاتر را به عنوان حداقل نمره‌ی پذیرش، قبول می‌کنند. ضمناینکه در انگلستان نیز دانشگاه‌هایی مثل آکسفورد و کمبریج به نمره 7.5 و یا بالاتر نیاز دارند. البته این را درنظر داشته باشید که حداقل نمره‌ی مورد نظر در برخی از کشورها متفاوت است. مثلا برای دانشگاه‌های کانادا و استرالیا نیز نمره آیلتس 6.5 تا 7 و یا بالاتر برای پذیرش در دانشگاه‌های برتر لازم است. بطور خلاصه، حداقل نمره آیلتس به دانشگاه و رشته‌ی مورد نظر شما بستگی دارد. برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی معمولا به نمره‌ای بالاتر از حداقل نمره آیلتس دانشگاه مورد نظر نیاز دارید و تنها با تلاش و مطالعه‌ی فراوان می‌توانید نمره خود را در آزمون آیلتس ارتقا دهید.